Надрукувати
 
 
УВАГА!
Повідомляємо про встановлення плати за абонентське обслуговування для послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води
 
Законом України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено для споживачів, з якими укладені індивідуальні договори про надання комунальних послуг, застосування плати за абонентське обслуговування.
При цьому нарахування внесків на обслуговування та заміну лічильників комерційного обліку відмінені.
Плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг що включає:
-         витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги;
-         здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами;
-         нарахування та стягненням плати за спожиті комунальні послуги;
-         обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача);
-  виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).
Відповідно до постанови КМУ від 21.08.2019р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування» (зі змінами) для одного абонента платіж не може перевищувати 33,74 грн./абонента в місяць.
Відповідно до розрахунків підприємства, буде встановлено плату за абонентське обслуговування для споживачів з 1.12.2021р. у розмірі:
16,89 грн./місяць (з ПДВ) за послугу з постачання теплової енергії;
7,28   грн./місяць (з ПДВ) за послугу з постачання гарячої води.
Плата за абонентське обслуговування (по кожній комунальній послузі) має фіксований розмір у розрахунку на 1 абонента (споживача) в місяць та сплачується протягом року щомісячно. Розмір абонентської плати не залежить від кількісних показників спожитих комунальних послуг.
Звертаємо увагу, що витрати на абонентське обслуговування завжди були враховані у тарифах на теплову енергію, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.